850 TL üzeri kargo bedava

850 TL üzeri kargo bedava

The Elite Home Röportaj Soruları

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

The Elite Home Röportaj Soruları

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Temizlik ürünleri alanına nasıl adım attınız? Bize kariyerinizden biraz bahseder misiniz?

Adım Güliz Çimen.1983 yılında İzmir’de doğdum.Evli ve bir kız annesiyim.2006 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum.Mezun olur olmaz stajımı da tamamladığım Dalan Kimya’da sabun kimyasal tasarım mühendisi olarak çalışmaya başladım.Kişisel ve ev bakım kimyasalları konusunda çeşitli firmalarda arge departmanlarında yönetici olarak çalıştıktan sonra 2018 yılından beri büyük bir tutkuyla kendi markamla üretim yapıyorum.

The Elite Home markasını yaratırken çıkış noktanız ve size ilham veren ögeler neler oldu? Anne olmak bu açıdan nasıl bir fark yarattı?
Kendi hassasiyetlerimden yola çıkarak anneliğin verdiği titizlik ve özenle birlikte mesleğimde bu konudaki bilgi ve birikimlerle oluşan bir marka The Elite Home.
Ulaştığımız müşterilerimizin cesaretlendiren geri dönüşleri ve desteklerinden güç alarak bugünlere geldik.

The Elite Home sizin için ne ifade ediyor?

The Elite Home ‘un temel hedefi ülkemize değer katan ve farkındalık yaratan,erişilebilir fiyatlarda bir marka olması.Markamızın sosyal sorumlukluklarımızı bize hatırlatan ve tüketim alışkanlıklarımızı sorgulatan bir marka olmasını vurguluyoruz her zaman.

Markanızda öne çıkan 3 ürünü ve bunların özelliklerini bizimle paylaşır mısınız? Bunları özel yapan nedir?

Tüm ürünlerimiz sevilerek kullanılıyor.
Evlerimizde sık tüketilen Sıvı Çamaşır Deterjanı, Bulaşık Makinesi Jeli ve Doğal Çamaşır Suyu tozumuzun dönüşleri çok güzel.

The Elite Home Organik Sertifikalı Sıvı Çamaşır Deterjanı’mız tüm çamaşırlarınız için tek deterjan!
Kokusuz,dermatolojik olarak test edilmiştir,yenidoğan dahil tüm aileniz için üretildi.Piyasada pekçok deterjan aksine yarım çay bardağı gibi bir ölçüde 5-6 kg çamaşırı yıkayabilecek kadar konsantre bir üründür.

The Elite Home Organik Sertifikalı Bulaşık Makinesi Jeli’miz makineden aldığı bir bardağı şöyle bir sudan geçirip suyunu içemeyen ,makineyi açtığında kokudan başı dönenler için üretildi.Tablet gözünün yarısı kadar ölçü yeterli,konsantre bir üründür.

The Elite Home Doğal Çamaşır Suyu Tozu’muz elinizin altında çok amaçlı bir ürün yine. Beyaz çamaşırlarda deterjana ek leke çıkarıcı,bulaşık makinesinde çay-kahve lekelerini giderici, tuvalet –banyo temizleyici olarak da çok etkilidir.

The Elite Home ürünleri kimler için?
Tüm ürünlerimiz bebek hassasiyetinde tüm aileniz için üretildi.
Yenidoğan dahil ailenizin tüm bireyleri için güvenle kullanabilirsiniz.

Sizce günümüzde temizlik ürünleri sektöründe en büyük tehlike arz eden durumlar ne? Nasıl daha dikkatli seçimler yapabiliriz? Daha bilinçli seçimler için hangi adımları izlemeliyiz?

Günümüzün hızlı yaşam temposu bizi hızlı sonuç alma ,pratiklik ve mükemmel temizlik beklentisine sokarken, kullanılan deterjanların maruziyeti ve kimyasal yapısı daha agresifleşti.
Daha çok tüketmeyi başladıkça üreticiler daha karlı üretim ,düşük maliyetler, tüketiciye hızlıca ulaşmayı hedefledi. Bu hıza ve talebe ayak uydurmak için hammaddeler petrokimyasal bazlardan ,fosfat gibi kolay bulunur ve ekonomik minerallerden, sert asit ve baz gibi hızlı sonuç veren kimyasallardan seçilmeye başladı.
Sağlığımıza olumsuz etkileri: Deterjanların bilinçsiz ve gereğinden fazla maruziyeti ,aşırı dezenfeksiyon talebi genel sağlığımızı uzun ve kısa vadede etkilemektedir.
Yetersiz havalandırma olmadan kullanılan asidik temizleyiciler,klorlu ürünler ,çok fazla parfüm ve solvent içeren temizleyiciler solunum sistemimizi doğrudan etkiler.Evcil hayvanların alerjilerini tetikler ,toksik etki yaratır. Uzun sürede özellikle alkali deterjanlara elle temas ciltte alerjik reaksiyonlara neden olur.Gözlerde yaşarma ,rahatsızlık hatta yanlışlıkla temas ederse kalıcı hasarlara neden olabilir.Kıyafetlerimizle,bulaşıklarımızla vücudumuza giren deterjan kalıntılarının da uzun vadede sağlık sorunlarına neden olduğu bazı makalelerde kanıtlanmıştır.
Çevremize olumsuz etikleri: Dünya Sağlık Örgütünce (WHO) yüzeysel sulardaki kirlilik unsurları arasında deterjanlar da yer alıyor. İçerdikleri fosfatlar yüzeysel sularda östrafikasyona ve ikincil olarak kirlenmeye sebep olurlar.
Fosfat ,klor,petrol kokenlı hammaddeler çevremiz için tehdit oluşturan başlıca hammaddelerdir.
Çözümü var!

YALNIZCA İHTİYACINIZ KADAR OLANI ALIN!
Konsantre ürünlerin tercih edilmesi, hem tasarruf sağlar hem de daha az ambalaj tüketilmesine neden olur.
Ambalajı geri dönüştürülebilen ürünler tercih edilmelidir.
Temizlik ürünleri kesinlikle birbirleriyle karıştırılmamalıdır.
Hiçbir temizlik ürünü kendi ambalajından başka bir ambalajda saklanmamalıdırBulaşık ve çamaşır makinesi aşırı doldurulmamalı, tam dolmadan da çalıştırılmamalıdır.
Temizlik ürünleri sadece temizlik amacı ile belirlenen oranlarda kullanılmalıdır.
Evinizi, bulaşık ve çamaşırlarınızı içeriğini bildiğiniz ve güvenli olduğundan emin olduğunuz deterjanlarla temizleyin ve ev temizliğinde doğal çözüm önerilerine başvurun.
DETERJANLAR HAYATIMIZIN İÇİNDE!
SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM VE TÜKETİM İÇİN KAYNAKLARI DOĞRU KULLANALIM .
BİLİNÇLİ TÜKETELİM.
DOĞAYA VE SAĞLIĞA UYGUN ALTERNATİFLERİ ARAŞTIRALIM.
YEREL KAYNAKLARIMIZI DEĞERLENDİRELİM.