1000 TL üzeri kargo bedava

1000 TL üzeri kargo bedava

Bitkisel gliserin

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Gliserol olarak da adlandırılan bitkisel gliserin, hindistancevizi, soya veya hurma yağından yapılan berrak, yağlı bir sıvıdır. İnsanlarda, hayvanlarda ve bitkilerde doğal olarak bulunan bu bileşen su ile iyi karışır ve tatlı bir tada sahiptir.

Bitkisel gliserin, cildin yumuşak ve esnek kalmasına yardımcı olan bir cilt kremidir. Nemlendirici, vücut yıkama suyu, şampuan, sabun, gargara, şekillendirme jeli ve makyaj dahil binlerce kişisel bakım ürününde de bulunur. Gliserin ayrıca bir çözücü, yapıştırıcı, kek krema bileşeni ve hatta gıda plastikleştiricisi olarak da işlev görebilir. Sabun, mum ve biyodizel endüstrilerinin bir yan ürünüdür.

Cosmetics Ingredient Review, içeriğin kozmetikte kullanım için güvenli olduğunu kabul etmiştir.FDA gliserini Genel Olarak Güvenli Olarak Tanınan (GRAS) olarak kabul etti ve Whole Foods içeriğin vücut bakımı kalite standartlarında kabul edilebilir olduğunu belirledi. Çalışmalar, içeriğin cildi veya gözü tahriş edici veya hassaslaştırıcı olmadığını gösteriyor.