850 TL üzeri kargo bedava

850 TL üzeri kargo bedava

Koronavirüs riskini azaltmak için evimizi nasıl temizlemeli ve dezenfekte etmeliyiz?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Temizleme, dezenfekte etme arasındaki farkı ve The Elite Home Oksijenli Çamaşır Suyu’nun görevini merak edenler buraya!

Centers for Disease Control and Prevention ‘ a göre ellerinizi iyice yıkamak ve maske takmak, COVID-19 ve diğer virüslerin yayılmasını önlemenin en önemli iki yoludur. Diğer önemli adım: Evinizi temiz ve olası mikroorganizmalardan uzak tutmaktır. Mikroorganizma maruziyetini azaltmak için ev yüzeylerini nasıl düzgün bir şekilde temizleyeceğinizi, dezenfekte edeceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Kişiden kişiye temas, COVID-19’un bulaşmasının en yaygın yoludur. Koronavirüs, konuştuğumuzda, öksürdüğümüzde veya hapşırdığımızda geçebilen solunum damlacıklarında taşınır.
Bununla birlikte, virüsü içeren solunum damlacıkları mobilyalara, giysilere veya elektronik cihazlara da düşebilir. Bu yüzeylerle temas edip sonra gözümüze, burnumuza veya ağzımıza dokunursak, virüse maruz kalma potansiyeline sahip olabiliriz.

Araştırmacılar hala kontamine yüzeylerden COVID-19 bulaşma riskini değerlendirmeye çalışıyorlar. Bunu yaparken de hastalığın yayılmasını önlemek için sert ve yumuşak yüzeylerin temizlenmesini ve dezenfekte edilmesini öneriyorlar. Bununla birlikte, temizleme ve dezenfekte etme birbirinden farklı kavramlardır. Temizlik; “yüzeylerden mikropların, kirin ve yabancı maddelerin uzaklaştırılması” olarak tanımlanır ve bir temizlik ürünü, su ve bir fırça, bezle temizlik işlemini yapabilirsiniz. Sadece temizlik tek başına her mikrobu öldüremez, ancak sayılarını ve hastalanma şansınızı büyük ölçüde azaltabilir. Temizlik bittiğinde dezenfekte etmeye başlayabilirsiniz. Bakterileri azaltmak için evinizdeki her yüzeyin düzenli temizliğe ihtiyacı vardır, bu yüzden bu sıralar düzenli temizlik dezenfeksiyon kadar önemlidir.

Çamaşır yıkama: Makinede çamaşır yıkarken her zaman mümkün olan en sıcak su sıcaklığında yıkayın. Tamamen kurumasına izin verin.
Hasta olan herhangi birinin giysilerini veya yataklarını tutarken tek kullanımlık eldivenler giyin.
Mikropların havaya yayılmasını önlemek için kirli çamaşırları çırpmaktan kaçının.
Giysiler ve yatak takımları mümkün olan en sıcak ayarda makinede yıkanmalıdır.
Eve vardıklarında, kalabalık yerlerde (Örneğin; Hastaneler, süpermarketler) vakit geçiren kişiler, olası bulaşmayı önlemek için derhal giysilerini çıkarmalı ve yıkamalıdır
Sert yüzey temizliği: Önce temizlenecek alanı boşaltın. Ardından, The Elite Home Çok Amaçlı Temizleyicimizi seyrelterek püskürtün. Temiz bir kağıt havluyla veya katlanmış bir pamuklu bezle silin. Sildikten sonra uygun bir dezenfektan kullanabilirsiniz.
(Bu süre boyunca, maalesef kağıt havlular en çevre dostu seçenek olmayabilir, ancak evinize mikropların yayılmasını azaltırlar. Pamuklu bezlerinizi de sürekli olarak temiz olan tarafa katlayın, normalden daha sık yıkayın ve işiniz bittiğinde ellerinizi yıkayın.)
Bazı ürünler hem temizleyici hem de dezenfektan olarak üretilirler. The Elite Home Oksijenli Çamaşır Suyu Spreyi hem temizliği hem dezenfeksiyonu tek aşamada yapar. Yüzeye püskürtülür, 5 dakika bekletilip nemli bir bezle silinir.

Dezenfektan bir yüzeyde ne kadar kalmalıdır?

Bunun cevabı, kullandığınız belirli ürüne ve ayrıca ne tür bir patojeni yok etmeye çalıştığınıza bağlıdır. Örneğin, The Elite Home Oksijenli Çamaşır Suyu Spreyi 1 dakikada bakterilerin % 99,9’unu ve 5 dakikalık ıslatma süresinde% 99,9’unu virüsleri öldürür.

Düzenli dezenfekte edilmesi uygun olan yerler:

•Elektronik
• Çocuk mobilyaları ve oyuncakları
• Mutfak kesme tahtaları ve mutfak eşyaları (Unutmayın: Bulaşık makineleri, mikropları elde yıkamaktan daha iyi yok eder)
• Mutfak dolap kapakları
• Eve giren kapılar, kulplar ve paketler
•Kapı kolları
• Işık anahtarları
• Musluklar
• Kıyafet, ayakkabı, sırt çantası ve el çantaları
• Mutfak tezgahı (özellikle üzerine market poşetleri veya paketleri koyduysanız)

The Elite Home Oksijenli Çamaşır Suyu Spreyi paslanmaz çelikten cama ve granite kadar hemen hemen her gözeneksiz malzemede kullanabilirsiniz. Hidrojen peroksitin doğal ağartma özellikleri nedeniyle ahşap, sabuntaşı ve mermer gibi yarı gözenekli yüzeylerde dikkatli kullanılmasını öneririz. Hangi yöntemleri veya ürünleri kullanırsanız kullanın, yeni bakterilerin üremesini önlemek için yüzeylerin kurumasına izin verdiğinizden emin olun. Tek kullanımlık temizlik malzemelerini (kağıt havlular ve mendiller gibi) çöp kutusuna atın. Her kullanımdan sonra mikrofiber havluları ve bezleri yıkayın. Ve her zaman: İşiniz bittiğinde ellerinizi yıkayın.

Sevdiklerinizle beraber sağlıklı günler dileriz.